Bu haber 888 kişi tarafından okundu.
Zigana`dan Erdoğan`a davet var
1.12.2013 16:28:56
Zigana Dağındaki tesisinde 10 yıldır bütün kabineyi ağırlayan Eroğlu Başbakan Erdoğan`ı da davet etti.

Zigana`dan Erdoğan`a davet var
FaceBook ta paylaş

Gümüşhane'nin Torul ilçesine bağlı Zigana Dağı'nın 2 bin 10 metrelik tarihi İpek Yolu geçişinde tesis işleten Hüseyin Eroğlu (63) son 10 yılda bütün kabineyi burada ağırladığını belirterek, kabinenin başı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı da Zigana'ya davet etti.

Hayatının tamamını Zigana Dağ'ında geçiren ve babadan kalma mesleğini 40 yıldan fazladır sürdüren 'Zehir Hüseyin' lakaplı Hüseyin Eroğlu, kendi ismini taşıyan tesisinde ağırladığı bütün Bakan, Vali ve üst düzey bürokratın fotoğraflarını işletmesinin duvarlarına asıyor.

Tesisini adeta fotoğraf sergisine çeviren Eroğlu, bunun yanısıra Zigana Dağı'nda et yemeye gelen spor kulüplerinden de başta kaşkol olmak üzere aldığı hatıralarını sergiliyor. Her müşterinin mutlak memnuniyet parolası ile ağırlanması için çaba gösterilen işletmeye gelenler, eşsiz lezzeti ile Zigana Dağları'nın zirvelerinde otlayan koyunlarının etinin yanısıra kamyon jantından yapılan odun sobasının başında ısınmayı, aynı sobada kaynayan çaydan çay içmeyi tercih ediyor.

MİNİ SANAT MERKEZİ

Mini sanat merkezi görünümündeki tesisinde bugüne kadar çok sayıda Bakan ve üst düzey bürokrat ağırlayan Zehir Hüseyin, son yıl 10 yılda ki Bakanların bazılarını iki kez olmak üzere hemen hemen hepsini tesisinde ağırladığını söyledi.

Kabinenin başı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan haricinde Trabzon ve Gümüşhane'ye gelen veya Erzurum, Erzincan, Bayburt'a giden hemen her Bakanın mutlaka Zigana Dağında et yediğini dile getiren Zehir Hüseyin, Başbakan Erdoğan'ı Zigana Dağına davet etti.

"BÜTÜN KABİNEYİ AĞIRLADIM BİR BAŞBAKANIMIZ KALDI, ONU DA DAVET EDİYORUM"

Başbakan Erdoğan'ı Zigana Dağındaki mütevazi tesisinde ağırlamak istediğini kaydeden Zehir Hüseyin, "Gelen bakanların hepsini Zigana Dağı'nda ağırladım. Karadeniz bölgesine gelenleri, Gümüşhane, Trabzon'a gelenleri veya Erzurum, Erzincan, Bayburt istikametine giden Bakanlarımızın hemen hemen hepsi buraya uğradı. Hepsini burada ağırladım ve öyle uğurladım. Bakanların hemen hemen hepsi geldi bir tek Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan gelmedi. Onu da Zigana Dağı'na davet ediyorum. Eğer Karadeniz Bölgesi'ne, Gümüşhane'ye, Trabzon'a gelirse Zigana Dağı'na da bekliyorum. Onu burada ağırlamak istiyorum" dedi.

Bakanların haricinde bölgede gelen spor kafilelerinin de atkılarını alarak hatıra amaçlı tesisinin duvarlarına astığını dile getiren Zehir Hüseyin, "Her gelen futbolcu, sporcu arkadaşlarımızdan bir hatıra alıp buraya asıyorum. Buraya yeter ki gelsinler. Ayrıca Ertuğrul Sağlam da benim köylümdür. Gümüşhane'nin Zigana köyündendir. O da sık sık gelir buraya" diye konuştu.

"ETİN LEZZETİ ZİGANA DAĞININ YERLİ KUZUSUNDAN GELİR"

Röportajın ardından mangalın başına geçerek kuzu etlerini pişiren Zehir Hüseyin, Zigana'nın etinin özelliğinin pişirdikleri etin bölgenin hayvanı olmasından kaynaklandığını söyledi. Eroğlu, "Kendi sürüm var. Kendi ürünlerimi kullandığımdan dolayı etin lezzeti oradan gelir. Yerli kuzu keserim ben. Hiçbir zaman bu tadı bozmadım. Yerli oluşundan dolayı müşterimiz de çok tercihte bulunuyor. Yani kalitesi yerli oluşundan geliyor" şeklinde konuştu.

Eroğlu, kendisine niye Zehir Hüseyin dendiğini de şöyle anlattı:

"Eskiden beri bana 'Zehir Hüseyin' derler. Çok çalışkanım, işimi çok iyi yaparım, sertim, zehir gibi bir adamım şükrolsun Allah'a."

Resim Galerisi
Günün Öne Çıkanları

Videolar
Köşe Yazıları

Levent Tan

Levent Tan

Birilerinin Yanında Olmak


Yavuz Saltik

Yavuz Saltik

Şike konuşmayın diyorlar!


Tuncay Aydemir

Tuncay Aydemir

Sana da Bu Yakışır Şenol Güneş


Nurcan Yazıcı

Nurcan Yazıcı

Tek Tip/Siz Eğitim


Süleyman ÖZIŞIK

Süleyman ÖZIŞIK

Türkçe Olimpiyatları`na katılan hainler!

Spor Toto Super Lig
Sayısal Loto
13.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
03 12 13 26 31 33
Şans Topu
13.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
02 19 21 24 25 + 05
On Numara
11.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
04 07 09 10 12 17 19 22 24 27 32 37 41 45 62 64 70 74 75 76 78 80
Süper Loto
14.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
06 11 15 30 48 54
Facebook
Linkler