Bu haber 979 kişi tarafından okundu.
Yılmaz Vural`dan şike itirafı
14.11.2013 09:30:21
Yılmaz Vural Türkiye`de şike yapılmadı diyemeyiz dedi.

Yılmaz Vural`dan şike itirafı
FaceBook ta paylaş


Yılmaz Vural, bir öğrencinin "Futbolcu olmak istiyorum. Rüyamda bile çok iyi futbol oynadığımı görüyorum" sözü üzerine "Ben de rüyamda Real Madrid'i çalıştırıyorum" diye konuştu.

Okan Üniversitesi'nde düzenlenen "Futbol Söyleşisi"ne katılan Türkiye'nin en renkli spor adamlarından Yılmaz Vural, bir öğrencinin "Futbolcu olmak istiyorum. Rüyamda bile çok iyi futbol oynadığımı görüyorum" sözü üzerine "Ben de rüyamda Real Madrid'i çalıştırıyorum" diye konuştu.

Vural, Okan Üniversitesi öğrencilerinin sorularıyla, Şike Davası'ndan Galatasaray'ın yeni Teknik Direktörü Mancini'ye, futbolculara saha ortasında attığı tokattan teklif aldığı takımlara kadar samimi açıklamalar ve yorumlarda bulundu.

Hiç sezon başında bir takım çalıştırmadığını belirten Yılmaz Vural, "Çünkü çok sıkıştıklarında, artık 'Allah kahretsin. Denize düşen yılana sarılır' misali beni arıyorlar. Böyle iş buluyoruz genelde. Olsun, bizim de rolümüz bu oldu ülkede" dedi. İdaresi ile yönetim organizasyonuyla kulüplerin çoğunun durumu rezalet olduğunu belirten Vural, "Mesela sayın Ünal Aysal çok varlıklı bir beyefendi. Müthiş bir eğitim almış. Fakat kulüp idaresinde sınıfta kalıyor. 25 tane genci idare edemiyorsunuz. O kadar zor bir iş ki. Bu ekran, bu kamera çok enteresan bir şey sanırım, çekiyor insanı herhalde. Bu amatör bir yöneticilik. Koca Galatasaray'ın durumu spor yöneticiliğinden anlamayan insanların sayesinde bu durumda. Zor bir iş yapıyoruz. 51 yaşındayken ben by-pass olmak zorunda kaldım. 27 senede 22 takım yönetmek kolay değil" diye konuştu.

"Türkiye'de şike yapılmadı" diyemeyiz

Şike sürecinin futbola çok zarar verdiğini belirten Vural, "İngiltere bu tür operasyonları farklı yaptı. Şikeye karışan takımları bir araya toplayıp 'bakın elimizde bu deliller var. Bir daha yaparsanız gözünüzün yaşına bakmayız' dediler. Bakın şimdi İngiltere'de dünyanın en temiz futbolu oynanmakta. Fakat İtalya'da ve Türkiye'de farklı bir yöntem uygulandı. 'Türkiye'de şike yapılmadı' diyemeyiz. Türkiye'de şike sürecinde yaşananlar futbola olan ilgiyi de azalttı. Kayseri'ye gidin bakın dünyanın en güzel statlarından birini yaptılar. Antrenman tesisleri, her şeyleri var. Ama 2 bin kişi gelip çekirdek yiyor orada" dedi.

Futbolcumu neden döverim?

Öğrencilerin, futbolculara saha ortasında attığı tokatı hatırlatması üzerine Vural, şunları söyledi: "Ankaragücü'nde Adem Dursun diye bir kaptanımız vardı. Adam iki maçta bir atılıyordu. Takım düşmesin diye kulüpten çıkmıyorduk. Sakaryaspor ile maç yapacaktık. Kaybedersek düşme ihtimalimiz çok artacaktı. Yenebileceğimiz bir takımdı. Maçtan önce futbolcuları topladım 'biz bu takımı yeneriz. Aman takımı eksik bırakmayın' diye tembihledim. 2-1 galiptik. İlk yarı bitti soyunma odasına girdik. Adem sürekli hakeme itiraz ettiği için ona kızdım. 'Çıkaracağım seni' dedim. 'Ne olur çıkarma hocam. Atılmayacağım. Söz veriyorum' dedi. Maça çıktık. Biz de yedek kulübesine oturacaktık. Arkamı bir döndüm. 2 oyuncum atılmış. Dakika 46. Atılanlardan biri Adem. Siz ne yapardınız? Sinirden sahaya girdim. İstemediğimiz görüntüler yaşandı." Vural'ın bu sözleri öğrencileri güldürdü.

İki takımdan teklif aldım, biri sonuncu diğeri sonuncunun bir üstü

Şu an görüştüğü iki takım olduğunu belirten Vural, "Biri sonuncu, diğeri sonuncunu bir üstü" dedi. Vural, bir öğrencinin "çalıştırdığınız takımlarla yaptığınız sözleşmeye 'Fenerbahçe'den teklif gelirse giderim' şeklinde bir madde koydurup koydurmadığı" ile ilgili sorusuna "Sadece Fenerbahçe değil, 'Galatasaray, Beşiktaş yurtdışından milli takım olursa' diye yazıyor. Ama düşünün 28 senedir bir tanesi çağırmadı" diye yanıt verdi. Galatasaray yeni Teknik Direktörü Mancini hakkında da konuşan Vural, "Mancini'nin çok büyük bir başarısı yok. O kadar parayla, o kadar umutlarla geldi. Yabancı antrenör artık Türkiye'de şov maksatlı getiriliyor. Almanya, İspanya, dünya şampiyonlarının teknik direktörleri Türkiye'ye geldi. Ne oldu? Başarılı olabildiler mi?" diye konuştu.

Resim Galerisi
Günün Öne Çıkanları

Videolar
Köşe Yazıları

Levent Tan

Levent Tan

Birilerinin Yanında Olmak


Yavuz Saltik

Yavuz Saltik

Şike konuşmayın diyorlar!


Tuncay Aydemir

Tuncay Aydemir

Sana da Bu Yakışır Şenol Güneş


Nurcan Yazıcı

Nurcan Yazıcı

Tek Tip/Siz Eğitim


Süleyman ÖZIŞIK

Süleyman ÖZIŞIK

Türkçe Olimpiyatları`na katılan hainler!

Spor Toto Super Lig
Sayısal Loto
13.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
03 12 13 26 31 33
Şans Topu
13.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
02 19 21 24 25 + 05
On Numara
11.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
04 07 09 10 12 17 19 22 24 27 32 37 41 45 62 64 70 74 75 76 78 80
Süper Loto
14.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
06 11 15 30 48 54
Facebook
Linkler