Bu haber 545 kişi tarafından okundu.
Türk Adaylar İddialı
30.10.2013 12:45:52
Kosova’da 3 Kasım tarihinde düzenlenecek yerel seçimlere, 7 belediyede 110 meclis adayı ile katılan Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP), Priştine’de belediye meclis üyeliği adaylarını tanıttı.

Türk Adaylar İddialı
FaceBook ta paylaş

Kosova’da 3 Kasım tarihinde düzenlenecek yerel seçimlere, 7 belediyede 110 meclis adayı ile katılan Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP), Priştine’de belediye meclis üyeliği adaylarını tanıttı. KDTP, aday tanıtımının ardından Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir kutlama programı düzenledi.

Belediye seçimlerine yönelik kampanyaların sona ermesine kısa bir süre kala KDTP Priştine Belediye Meclisi adaylarının tanıtımını yaptı. Gençlik ve Spor Sarayı’nda düzenlenen tanıtım programına halk yoğun ilgi gösterdi. Gecede, başta KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar olmak üzere, milletvekilleri Müfera Şinik, Fikrim Damka, Enis Kervan ve partinin şube başkanları da hazır bulundu.

İki bölümden oluşan programın ilk bölümünde tanıtımı yapılan KDTP Priştine Belediye Meclisi adayları büyük alkış aldı. Adayların tanıtımının ardından, belediye meclis adayları adına konuşan Abdullah Çarıkçı, Priştine’de Türk halkının "akıllı" olduğunu ve KDTP’nin Türklerin haklarının "gerçek savunucusu" olduğunu belirtti.

“TÜRKLERİN KARŞILAŞTIĞI SORUNLARI ÇOK İYİ BİLİYORUM”

Diğer bir belediye meclis adayı olan Türkan Badivuku, Priştine Belediyesi’nde 30 yıldan bu yana çalıştığını, dolayısıyla Türk halkının hangi sorunlarla karşı karşıya geldiğini çok iyi bildiğini ve bu sorunların üstesinden gelinmesini sağlayacak çözümlerin de KDTP’de bulunduğunu söyledi.

“Sizler bizim gücümüz, sizler bizim öncümüzsünüz. Sizler olmazsanız bizler de var olmayız” diyen KDTP Priştine Şube Başkanı ve Kosova Sanayi ile Ticaret Bakan Yardımcısı Cüneyt Ustaibo ise, KDTP olarak yerel seçimlerde başarılı olacaklarına inandıklarını kaydetti. Ustaibo, belediye evraklarının Türkçe olması, istihdam ve hakların korunması için mücadele etmeye devam edeceklerine de vurgu yaptı.

“GÜCÜMÜZÜ GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Son olarak söz alan KDTP Genel Başkanı ve Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, “Bundan sonra da halkımız için çalışmaya ve Priştine Belediyesi’nde de gücümüzü göstermeye devam edeceğiz. Tek istediğimiz eğitimimize gereken ilginin gösterilmesi, öğrencilerimizin en iyi şartlarda okuması, tarihi eserlerimizin korunması ve derneklerimizin güçlenmesidir” dedi.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Yağcılar, KDTP’nin Türk halkı için gereken çalışmaları yaptığını bundan sonra başkalarının bu çalışmaların üzerine yalnızca bişeyler katabileceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından tanıtım programı çerçevesinde TRT sanatçıları Rüstem Avcı, Çimen Yalçın ve Yeşim Köksal konser verdi. Müzik ziyafetinin yaşandığı gecede halk ve KDTP yetkilileri hep birlikte halay çekti.

Resim Galerisi
Günün Öne Çıkanları

Videolar
Köşe Yazıları

Levent Tan

Levent Tan

Birilerinin Yanında Olmak


Yavuz Saltik

Yavuz Saltik

Şike konuşmayın diyorlar!


Tuncay Aydemir

Tuncay Aydemir

Sana da Bu Yakışır Şenol Güneş


Nurcan Yazıcı

Nurcan Yazıcı

Tek Tip/Siz Eğitim


Süleyman ÖZIŞIK

Süleyman ÖZIŞIK

Türkçe Olimpiyatları`na katılan hainler!

Spor Toto Super Lig
Sayısal Loto
13.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
03 12 13 26 31 33
Şans Topu
13.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
02 19 21 24 25 + 05
On Numara
11.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
04 07 09 10 12 17 19 22 24 27 32 37 41 45 62 64 70 74 75 76 78 80
Süper Loto
14.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
06 11 15 30 48 54
Facebook
Linkler