Bu haber 961 kişi tarafından okundu.
Trabzon`da ölüm yolu eylemi !
17.11.2013 14:55:17
Trabzon`da çok sayıda kazanın meydana geldiği ölüm yolunda eylem yapıldı.

Trabzon`da ölüm yolu eylemi !
FaceBook ta paylaş

Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde alınan önlemlerin yetersiz kaldığı, çok sayıda kazanın gerçekleştiği yolda vatandaşlar eylem yaptı.
 
Çok sayıda vatandaşın katıldığı eylemde vatandaşlar ellerinde ''duyarlı olalım'', ''bu yol yapılacak yoksa çok can yanacak'', ''bugün bizim canımız, yarın sizin canınız'' yazılı dövizlerle temsili cenaze töreni yaptılar.
 
Eylem yapan grup yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
 
Üzerinde durduğunuz bu yol; Vakfıkebir”e, insanlara, diğer canlılara ait bir yol değil, yazılı ve görsel basının da adlandırdığı gibi Azrail'in sıkça mesai yaptığı “ölüm yolu”dur. ”Ölüm yolu”na hoş geldiniz. Bu yol, sözün ve yazının bittiği yoldur. Bu yol, insanların ve diğer canlıların hiçe sayıldığı bir yoldur. Bu yol, her ay bir kardeşimizi toprağa verdiğimiz, hız sınırlarının sınır tanınmadığı bir yoldur.
 
Bu yol, yaya kaldırımlarının olmadığı, yaya geçitlerinin olmadığı bir yoldur. Bu yol, onlarca ailenin babasını, evladını, kardeşini toprağa verdiği, bu anılar dolayısıyla üzerinden geçmek istemediği bir yoldur. Bu yol, gürültülü egzoz seslerinin denendiği bir yoldur.
 
olum-yolu-(4).jpg
 
 
ARTIK DUR DEMENİN ZAMANI GEMİŞTİR
 
Bugünkü duyarlılığımızın dayanağı Anayasamızda teminat altına alınan düşünce hürriyetimizin kullanılması ile ilgilidir. Bu duyarlılığımız hiçbir siyasi düşüncenin uzantısı değildir. Hiç kimse ile bir hesabımız da yoktur. Bütün Türkiye bilir ki Vakfıkebirliler devletine, milletine, bayrağına saygısızlık yapmaz, kanunsuz bir işi de tasvip etmez. Ancak, yıllardır yazılı ve sözlü olarak uyarmamıza rağmen bu yolda bir tedbir alınmaması insanımızın can ve mal güvenliğini tehdit etmektedir.  Artık “DUR” demenin zamanı gelmiştir.
 
Bugün, sesimizi duyurmanın günüdür. Bugün, ölen kardeşlerimize rahmet okumanın, sakat kalan kardeşlerimize acil şifalar dilemenin günüdür. Bugün, atanmışların, seçilmişlerin sorumluluğunun hatırlatılacağı gündür.
 
Bu duyarlılığımız, bu yolda tedbir alma sorumluluğunu taşımayan kuruluşlara ikazımızdır. Yoksa ölüm ve sakatlanmalardan bu yol nedeniyle sorumlu olduğunu düşündüğümüz kişi ve kuruluşlar için Cumhuriyet Savcılığımıza suç duyurusunda bulunacağımızı hatırlatırız.
 
Belki duyarsızlara hesap soracak birileri çıkar. Aksi halde bu yolu kullanmak mecburiyetinde olan hane halkınızın bir üyesi: babanız, anneniz, yavrunuz kardeşiniz bu yolda kaybedilecektir. Bir an önce yolumuzun, orta refüj ve yaya kaldırımlarının yapılmasını, gerekli önlemlerin bir an önce alınmasını talep ediyoruz.     

Resim Galerisi
Günün Öne Çıkanları

Videolar
Köşe Yazıları

Levent Tan

Levent Tan

Birilerinin Yanında Olmak


Yavuz Saltik

Yavuz Saltik

Şike konuşmayın diyorlar!


Tuncay Aydemir

Tuncay Aydemir

Sana da Bu Yakışır Şenol Güneş


Nurcan Yazıcı

Nurcan Yazıcı

Tek Tip/Siz Eğitim


Süleyman ÖZIŞIK

Süleyman ÖZIŞIK

Türkçe Olimpiyatları`na katılan hainler!

Spor Toto Super Lig
Sayısal Loto
13.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
03 12 13 26 31 33
Şans Topu
13.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
02 19 21 24 25 + 05
On Numara
11.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
04 07 09 10 12 17 19 22 24 27 32 37 41 45 62 64 70 74 75 76 78 80
Süper Loto
14.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
06 11 15 30 48 54
Facebook
Linkler