Bu haber 1316 kişi tarafından okundu.
Okullar İçin Talimat Verildi
4.10.2013 18:22:22
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, okullara ‘çardak’ kurulması ile ilgili, yetlililere talimat verdi.

Okullar İçin Talimat Verildi
FaceBook ta paylaş

 

Tokat’ta çeşitli temaslarda bulunan Bakan Eroğlu, ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi’nde öğrencilerle buluştu. Tokat Valisi Mustafa Taşkesen, programda yapmış olduğu konuşmasında Bakan Eroğlu’dan öğrencilerin okul bahçelerinde oturabilmeleri için bank ihtiyaçları olduğunu belirterek, “Bankların yapılması konusunda bizlere kereste yardımında bulunabilirseniz çok minnettar kalacağız. Öğrenciler ağacın altına bankta otursunlar dinlensinler diye. Bundan önce talepte bulunduk ama yöresel şartlarda bunu gerçekleştiremedik. İnşallah sizler el atarsanız Türkiye çapında belki imkan varsa hayata geçer diye düşünüyorum” dedi.

BAKAN TALİMATI VERDİ

Vali Taşkesen’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Bakan Eroğlu, konuşmasında ilgili müdürlere, okullara ‘çardak’ yapılması talimatı verdi. Eroğlu, “Okulda iken içimde bir uhde idi. Ben bakan olursam ‘okullara ağaç dikeceğim’ diye çocukken böyle düşünmüşüm. Kuyu çıkarırken ‘bu toprakları sulayacağım’ diye hep aklımdan geçti. Dolayısı ile Milli Eğitim Bakanımıza dedik ‘okulları ağaçlandıralım’. Ama orman teşkilatı, çardaklar. ‘Kamelya’ diyorsunuz Türkçesi çardaklar. Oturma mekanları yapacaksınız, yaptığınız şeyi dört dörtlük yapacaksınız. Bu da bir talimat, ben bunu takip edeceğim. Yalnız bir tane çardak yaparsanız oraya öğretmenler oturur. Öğrenciler için ayrıca bir çardak yapın ki onlar da otursunlar.” dedi.

‘YILDA 470 MİLYON FİDAN’

Her yıl 470 milyon adet fidan ürettiklerine dikkat çeken Bakan Eroğlu, “Geçmişte 70 milyon üretiliyordu. Şimdi 470 milyon adet üretiliyor. Fidanımız bol. Para yok artık, protokol yaptık tüm okul bahçelerine, proje getiren herkese ücretsiz fidan veriyoruz. Türkiye’yi hep birlikte yeşillendireceğiz” diye konuştu.

’’MAHKULATI SEVECEĞİZ’’

Dikilen iki fidandan birine öğrencilerin her gün sevgisini gösterdiği ve güzel ürünler verdiğini ifade eden Bakan Eroğlu, “Öbür taraftaki ağaca ise hakaret ettiler; ‘Çirkin şeyler, sevmiyoruz, geberin gidin’ gibi bir takım ifadelerle onlara hakaret ettiler. Neticede zamanla onların kuruduğunu gördüler. Aynı ortamda aynı ağaçlar, demek ki sevgi her şeyin ruhu. Dolayısı ile bizler seveceğiz. Evvela insanları seveceğiz. Bütün mahlukatı seveceğiz” dedi.

‘BAKANDAN OĞLUNA İŞ İSTEDİ’

Bu arada makam aracına binmek isteyen Bakan Eroğlu’dan Sudiye Yıldız, oğlunun 4 yıldır iş bulamadığını belirterek ‘iş’ istedi. Bakan Eroğlu’nun talimatı ile AK Parti İl Başkanı Eyüp Eroğlu not aldı.

Açıklamalarının ardından öğrencilerle birlikte okul bahçesinde fidan diken Bakan Eroğlu’na, Tokat Valisi Mustafa Taşkesen’in yanı sıra AK Parti Tokat Milletvekilleri Zeyid Aslan, Dilek Yüksel eşlik etti.

Okullar İçin Talimat Verildi

Okullar İçin Talimat Verildi

Okullar İçin Talimat Verildi

Kalan karakter: 500
 
Resim Galerisi
Günün Öne Çıkanları

Videolar
Köşe Yazıları

Levent Tan

Levent Tan

Birilerinin Yanında Olmak


Yavuz Saltik

Yavuz Saltik

Şike konuşmayın diyorlar!


Tuncay Aydemir

Tuncay Aydemir

Sana da Bu Yakışır Şenol Güneş


Nurcan Yazıcı

Nurcan Yazıcı

Tek Tip/Siz Eğitim


Süleyman ÖZIŞIK

Süleyman ÖZIŞIK

Türkçe Olimpiyatları`na katılan hainler!

Spor Toto Super Lig
Sayısal Loto
07.11.2018
Tarihli Cekilis Sonucu
13 17 22 23 28 46
Şans Topu
07.11.2018
Tarihli Cekilis Sonucu
08 16 21 23 32 + 13
On Numara
05.11.2018
Tarihli Cekilis Sonucu
01 02 05 18 22 24 26 33 35 42 47 49 51 52 54 57 60 62 70 72 75 80
Süper Loto
01.11.2018
Tarihli Cekilis Sonucu
01 03 13 20 23 42
Facebook
Linkler