Bu haber 2481 kişi tarafından okundu.
O Günleri Hatırlayınca Gözyaşlarını Tutamadı
16.02.2014 14:32:47
2009 yılında geçirdiği helikopter kazası sonucunda hayatını kaybeden İhlas Haber Ajansı muhabiri İsmail Güneş, Ümraniye’de düzenlenen bir programla anıldı.

O Günleri Hatırlayınca Gözyaşlarını Tutamadı
FaceBook ta paylaş

2009 yılında geçirdiği helikopter kazası sonucunda hayatını kaybeden İhlas Haber Ajansı muhabiri İsmail Güneş, Ümraniye’de düzenlenen bir programla anıldı. Anma programına çocuklarıyla birlikte katılan Güneş’in eşi Yasemin Güneş, kaza ve sonrasında yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı.

Mart 2009 yerel seçimleri öncesinde Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile geçirdiği helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden İhlas Haber Ajansı Sivas Muhabiri İsmail Güneş için Ümraniye’de bir anma programı gerçekleştirildi. BEM-BİR-SEN İstanbul 7 Nolu Şube tarafından organize edilen programa, merhum İsmail Güneş’in eşi Yasemin Güneş, çocukları Tuluğhan ve Çağan’ın yanı sıra Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, BEM-BİR-SEN İstanbul 7 Nolu Şube Başkanı Niyazi Karakoç ve çok sayıda davetli katıldı.

BEM-BİR-SEN İstanbul 7 Nolu Şube Başkanı Niyazi Karakoç geçen yıl Güneş ile aynı kazada hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu için bir anma programı düzenlediklerini ifade ederek “Bu yıl istedik ki merhum İsmail Güneş’in eşi, ailesi çocukları ne durumdadır? Onların acılarını paylaşmak istedik. Bu vesileyle Sivas’a giderek ailesiyle görüşerek bu programı yapmaya karar verdik. Ailesini İstanbul’a davet ederek 3 gün misafir ettik. Türkiye’nin İsmail Güneş’e bir vefa borcunun olduğunu düşünüyoruz. Çünkü o sesler hala kulaklarımızda. Ailenin bütün acısını paylaşmak istedik” şeklinde konuştu.

Merhum İsmail Güneş’in eşi Yasemin Güneş de 15 Şubat’ın İsmail Güneş’in doğum günü olduğunu ifade ederek, “Böyle bir gece düzenlenmesi gerçekten benim için de sürpriz oldu. Şimdiye kadar İsmail için böyle bir organizasyon olmadı. İlk defa böyle bir şey olduğu için de çok mutluyum. Unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını herkese gösterdikleri için de organizasyonu yapanlara teşekkür ediyorum. Çünkü bu konuda yalnız olduğumuzu düşünüyorduk” dedi.

Kaza sonrasında yaşanan süreçle ilgili de bilgi veren Güneş, “Kazada birçok şaibe var. En büyük şaibelerden biri de kaza kaydının ortada olmaması. İsmail’in çenesinin nasıl kırıldığı büyük bir soru. F-16’larla ilgili sorular var. Zehirlenme bulguları var. Birçok soruların cevabı alındı. Bir kaç şey kaldı. Onlar da inşallah sonuçlanırsa dava süreci başlayacak” şeklinde konuştu.

İsmail Güneş ve kazada ölenler için Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda, Güneş’i anlatan kısa bir film gösterimi gerçekleştirildi. Programda bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, geçen yerel seçimlere 5 gün kala bir helikopter kazasında çok değerli insanların hayatını kaybettiğini ifade ederek, “Bu olayın üzerinden 5 yıl geçti. Rabbim hepsinin mekanını cennet eylesin. İsmail kardeşim, işte sevenleri burada, yakınları burada. Allah onlara hayırlı uzun ömür versin” dedi.

Programda bir konuşma yapan Yasemin Güneş de, kaza sonrasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine çok destek olduğunu anlatarak, “Sivas Valisinden beni Başbakanla görüştürmesini istedim. Yalan yanlış haberler yüzünden sinirlerimiz bozulmuştu. Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan beni aradı. Diğer cenazeler bulunduktan sonra arama çalışmaları durdurulmuştu. Kendisinden rica ederek, İsmail bulunana kadar arama çalışmalarının sürdürülmesini istedim. Arama çalışmalarının devam ettiğini, bulana kadar devam edeceklerini, bilgi kirliliği olduğu için haber izlemememi tavsiye etti. Daha sonra sağ olsun hem gündüzleri hem de geceleri 02.00’lerde, 03.00’lerde arayıp arama çalışmaları ile ilgili sürekli bilgiler verdi. Aslında böyle davranması çok hoşuma gitmişti. Çünkü o anda sadece annem ve İsmail’in ablası oturuyorduk. Telefon kapandıktan sonra “Bir ben, bir İsmail’in ablası, bir annem, bir de başbakan uyumuyoruz” dedim. Gecenin bir saati arayacağı hiç aklıma gelmemişti. Umutsuz geçen saatler sonunda, saat 13.00 sıralarında Başbakan Erdoğan aradı ve İsmail’i bulduklarını ama sağ olarak bulamadıkları için üzgün olduğunu söyledi” diye konuştu.

Yaşadıkların gözyaşları içerisinde anlatan Yasemin Güneş, "Tuluğhan normalde çok yaramaz bir çocuktu. Yaramazlık yapmamaya başladı. Bir kaza geçirdiği için 3 kere ameliyat oldu, saçları döküldü. ’Baba’ kelimesini zaten kullanmıyordu. 2 yıl ilaçla tedavi gördükten sonra bu sefer sorular sormaya başladı. Soruları da gayet mantıklıydı. ’Babam sadece ayağı kırıkmış, nasıl donarak öldü’ dedi. Bu cevabı ben bilmiyorum ama donarak neden öldüğünü bana özellikle Tuluğhan ve Çağan’a açıklamalılar. Bu ülke benim çocuklarıma bunu borçlu. Babalarının neden donarak öldüğünü, neden 5 gün sonra bulduklarının cevabını ben değil, onlar bana söyleyecek. Ben de adaletin neler yaptığını, babalarının nasıl öldüğünü, ihmal ya da ihmal dışında öldüğünü ben çocuklarıma anlatacağım” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından İsmail Güneş’in eşi ve çocukları, Güneş için hazırlanan doğum günü pastasını kest

Resim Galerisi
Günün Öne Çıkanları

Videolar
Köşe Yazıları

Levent Tan

Levent Tan

Birilerinin Yanında Olmak


Yavuz Saltik

Yavuz Saltik

Şike konuşmayın diyorlar!


Tuncay Aydemir

Tuncay Aydemir

Sana da Bu Yakışır Şenol Güneş


Nurcan Yazıcı

Nurcan Yazıcı

Tek Tip/Siz Eğitim


Süleyman ÖZIŞIK

Süleyman ÖZIŞIK

Türkçe Olimpiyatları`na katılan hainler!

Spor Toto Super Lig
Sayısal Loto
13.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
03 12 13 26 31 33
Şans Topu
13.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
02 19 21 24 25 + 05
On Numara
11.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
04 07 09 10 12 17 19 22 24 27 32 37 41 45 62 64 70 74 75 76 78 80
Süper Loto
14.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
06 11 15 30 48 54
Facebook
Linkler