Bu haber 3023 kişi tarafından okundu.
Başbakan Hayatındaki En Zorlu Süreci Açıkladı
17.03.2014 09:38:29
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, paralel yapının hayatındaki en zorlu süreç olduğunu söyledi.

Başbakan Hayatındaki En Zorlu Süreci Açıkladı
FaceBook ta paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, paralel yapının hayatındaki en zorlu süreç olduğunu söyledi.

Kanal 7’de yayınlanan İskele Sancak Programı’na katılan Başbakan Erdoğan, Manisa ve İzmir mitinglerini değerlendirdi. İzmir’in özellikle AK Parti açısından anlamlı ve farklı illerden biri olduğunu belirten Erdoğan, "Manisa’da ilk mitingimizi yaptık. Siyasi hayatımda Manisa’daki en büyük katılımı gördüm. Manisa’da büyük bir coşku vardı. Emniyet rakamlarına göre, yaklaşık 80 bin kişi vardı ve o motivasyonla İzmir’e geldim. İzmir’de de de büyük bir rakam vardı emniyet rakamlarına göre 180 bin kişi vardı. Tabii bu rakamlar bizlere önemli bir şeyi anlatıyor. İzmir’e yerel yönetim anlamında büyük bir haksızlık var bu haksızlığın başında da beceriksiz bir CHP var. İzmir verilen hizmete layık değil. Yanlış bir uygulama var. Belediyecilikte ne ararsanız İzmir’de bu yok. Biliyorsunuz İzmirde büyük bir su sorunu vardı biz hemen el attık ve Göldes Barajını inşa ettik. Merkezi yönetim olarak çözdük. Bu büyükşehir belediyesinin sorunu. İstanbul’da su sorununu benim dönemimde Istranca dağlarından su getirerek çözdük. CHP Yalova’dan tankerle su getirerek sorunu çözecekti. Yağmur bombası atarak çözecekti. Çözemedi. İzmir’de biz hemen Gördes barajını inşa ettik. İzmir’in su potansiyeli bizim merkezi yönetim olarak getirdiğimizdir. Altyapı itibariyle de sağlıklı değil. Çöpte felaket bir durum var. Bunca yıldır CHP’de, burada hala vahşi depolamadan modern depolamaya geçemediler. İzmir buna layık mı? Bunu çözmemiz lazım. Burada zihniyeti değiştirmemiz lazım. İdeoloji siyasete egemen olursa İzmir bu çileyi daha çok çeker. İstanbul’de benim dönemimde modern depolamaya geçtik. İzmir’de raylı sistemi beceremediler. Beceremeyince Ulaştırma Bakanına şu işe el atalım dedim. Oradaki halkımız artık bu sıkıntıyı aşabilsin. Buna müdahale etmek suretiyle de bu iş aşıldı. Raylı sistem burada bu hizmeti veriyor. Bundan sonraki süreçte İzmir Ak Parti belediyeciliği ile tanışacak olursa uçuşa geçebilir. 1414 proje başkan adayımız açıkladı. Bir projeler silsilesi. Dev projeler var" dedi.

Erdoğan, yaşam tarzına müdahale iddialarıyla ilgili ise "CHP zihniyetinde yalan, takiye, fitne çok mevcut, İzmirli’nin yaşam tarzına müdahale edilecek söylemi büyük bir iftiradır. Zaten anayasada insanlarımızın bu tarz hakları korunmaktadır. Bunu söyleyenlerin yaşam tarzlarında ne değişti? Bir dayatma mı oldu? Ne yiyip ne içtiğine mi baktık. Bakıyorsunuz miting yaptığımız yerden gelirken herkes istediği gibi yiyip içiyor. Müdahale söz konusu değil. Bu iftiraları istanbul’da belediye başkanıyken de yaptılar. Otobüsleri erkek kadın diye ayıracak alkolü yasaklayacak dediler" diye konuştu.

Erdoğan, siyaset sahnesine çıktığı andan bu güne karşılaştığı en çetin sürecin hangisi olduğu sorusuna, "Belediye başkanlığımdan bu yana baktığınızda, partimin kapatılması çok talihsiz olaydı. Fakat en son gelinen nokta bu yaşadıklarımda paralel yapı tezgahı zirve yaptı. Tabii bu insanların içinde tanıdıklarımız var. Bu insanlara yaptığımız ikazın haddi hesabi yok, biz bazı şeylere tahammül ettik, onları uyardık, mesela dershane meselesi 1-2 yıllık bir mesele değil taa Hüseyin Bey’in bakan olduğu zamandan beri varolan bir konu, tabii ortada büyük bir rant var. Bunların hepsini bir yere koyun bu adamlar Başbakan’ı dinliyor ve mahkeme kararı diyorlar. Bunlar bunu yapacak kadar alçaklaşmışlardır, adileşmişlerdir. Bize İslami ahkam kesme. Böyle bir şeyi anlatabilmek mümkün mü. Bir Başbakan’ın dinlenmesi söz konusu olamaz. Benim uluslararası görüşmelerimi dinleyeceksin böyle bir şey olabilir mi? Burada devlet sırrı var. Bu adamlar güvenli (kriptolu) denen telefonları dinledi. Ben soruyorum bunun İslamiyette yeri var mı? Bunlar görüntülü kayıt bile yaptılar, sayın Baykal, Hamzaçebi bunlar hepsi çıktı ortaya" cevabını verdi.

Yapılanlarla ilgili yasal takibat sürecine girilip girilmediği sorusuna Erdoğan, "Bunlar bir kısım yargıyı ellerine almışlar daha önce lehime verilen kararlar Yargıtay tarafından onanıyordu bu süreçten sonra adam annemle ilgili çocuklarımla ilgili hakaretler savuruyor davaları üst mahkeme bozuyor. HSYK’daki adamlar yargı mensubu insanlar ’Biz Başbakan’a bunun hesabını soracağız’ diyorlar. Tabii bilmiyorlar Allah’ın hesabı var. Bak şimdi meydanlar dolup taşıyor. Ben ilk günden söyledim bu dava için vatanım için kefenimi giyip yola çıktım. Gereği neyse bunu yapacağız. Kalk sen Pensilvanya’dan bu ülkeyi karıştır buna müsaade edemeyiz. Kainatın imamıymış, nerenin imamı olursan ol. Yanında yıllarca beraber olmuş arkadaşı Latif bey neler anlatıyor. 15 yıl onu takip ettirmiş. Ne yapıyorsun ne ediyorsun bileceğim diyor. Ben imam hatip mezunuyum. Hocalarım bana böyle şey öğretmedi. Bu çete, örgüt. Cemaat denmez. Tertemiz cemaatlar var. Birdiğer konu alufte. Bir siyasi bir alufteyle olacakmış gece yarısı haber verdirdim diyor. Sen bu işleri mi takip ediyorsun. Sen alim bir zat mısın bir istihbarat elamanı mısın?" cevabını verdi.

Erdoğan, "İstanbul Başsavcısının yaptığı açıklama manidardır. Adam daha birçok klasör gelecektir dedi. Burası ilginç; bunlar koordine olmuş şekilde bunlar yukarıya üssüne haber vermeden istediklerini yapıyor. Yani bunlar valiye haber vermeyecek amirine haber vermeyecek istediğini yapacak ondan sonra haber verse izin verilmezdi diyeceksin. Bu kadar alçaklık bu kadar adilik olmaz. Yasin El Kadı için El Kaide’ye destek veren diye manşet atıyorlar Allah cezanızı versin. Bu adamı tanımasam inanacaktım, bu adam Türkiye’ye yatırımlar yapacaktı. Yasin El Kadı El kaide karşıtı Türkiye hayranı bir insan. El- Kaide Türkiye’ye yerleşmeye çalıştı, buna karşı tedbirlerimizi alıyoruz. Biz müsaade etmedik, biliyorsunuz açıklamaları var benimle ilgili" dedi.

Erdoğan, paralel yapının ne istediği yönündeki soruya şu cevabı verdi: "35 yıllık bir proje. Pensvilvanya’daki emekli olmuş bir zat değil. İstifaen Diyanetten ayrılmış. ilkokul mezunu bir zat. Yeşil pasaport uydurmuşlar. 1999’da ABD’ye kaçmış bir zat. oraya yerleşti. Vatanını sevdiği için de 15 yıldır vatan hasretiyle yanıyor. İki üç yıl önce bir çağrı yaptım. Artık dönün dedim. Bu millet sizi bekliyor. Tezgahların döndüğünden haberimiz yok. Bu adamların ne olduğunu bilmiyorduk biz bu adamlara refere olduk bunların olimpiyatlarına katıldık, sürekli Türkiye’ye gelmek istiyor ama gelemiyormuş gibi bir durum varmış diye duydum çıktım çağrı yaptım ülkene dön dedim. Ama ne bilelim böyle olduğunu. Bizim o çağrımıza farklı cevaplar geliyor. Huzurlu bir yönetim sıkıntıya düşmesin diye gelmediği gibi cevaplar geliyor. Bugüne kadar gelmedi kolay kolay da gelmez. Ne diyor Savaş Ay’ın o programında siyaset sorulunca kendisine Hz. Cebrail parti kursa ben ona da oy vermem. diyor. Sen Hz. Cebrailin melek olarak işi bellidir. Bu itikadi noktada da bir sıkıntı meydana getirir".

Erdoğan, ’17 Arlık sonrası ana hedef sizsiniz. Yeni şeylerle karşılaştınız. 17 Aralık’tan bu yana geçen süreç içerisinde sizi hedef alan konularda ne düşünüyorsunuz?’ sorusuna, "Ben bunları hiç kaale almıyorum. Benim şahsımı aşmış. Ulusal güvenliği tehdit var. Abdestinden şüphesi olmayının namazından şüphesi olmaz. Adam ona gönderilen montajlarla konuşuyor. Şu kadar milyar dolar bunlar para saymayı da bilmiyor. Odaya sığmayacak kadar parayı götürüyorsun. Akıl mantık almıyor. Bu devletin bekası için atılması gereken adımları atmaya zaten başladık seçim sonrası bu süreci hızlandırma zorunluluğumuz var. Süreç içerisinde her şey meydana çıkmaya başladı. Hangi parti güçlüyse ona oy verin diyorlar. Kainatın imamının ictihadlarını fetvasını görüyorsunuz. Bu fetvaya inanlara sesleniyorum. Lütfen aklınızı kiraya vermeyin. Bizim inancımızda kula kulluk yoktur. Faniye kulluk yoktur. Baki olan ise Allah’tır. Sen Pensilvanya’daki zatın kulu musun? O söylediyse onda hikmet vardır. Hikmet arayışını bırak. Miractan Peygamber efendimiz iniyor kamyonete bindiriliyor. Peygamber Efendimiz gelmiş statta folklorik gösterileri izliyor. Çok saf temiz kardeşlerimizin olduğuna hala iniyorum evlerde yurtlarda saf temiz çocukları kandıran ablaları abileri kastetmiyorum. Beddua seansları yapıyorlar. Bunlar döner kendilerini vurur. Bunu iyi düşünmemleri lazım. Düşünebiliyor musunuz bu Pelsinvanya’daki zatın 28 Şubat sürecinde başörtüsüyle ilgili verdiği fetvalar var. Nereden nereye. Bakın bu zat 5 ay önce bu beddualarla ilgi ne diyordu ama kayış atınca bakın nasıl beddua ediyor. Bunların bizi seçim dışında bizi iktidardan alma planları vardı, bu haberleri aldım ama Allah’ın verdiği canı Allah’tan başka kimsenin almaya gücü yetmez. Allah’a çok şükür girdiğim ameliyattan daha sağlıklı çıktım ve meydanlardayım" cevabını verdi.

Erdoğan, fezlekelerle ilgili soruya, "Arkadaşlarımız o tarihte Meclis’te bulunacaklar fakat dikkat edilirse muhalefet partisi soruşturmaya yönelik bir adım atmadı sadece toplantı yapılmasını istedi, burada farklı bir amaç var acaba 10 gün kala bir şey bulabilir miyiz? Çabaları var tabii bunlar hukuktan da anlamıyor hukukçuları var ama görüyorsunuz Anayasa mahkemesine başvurmayı beceremiyorlar. Zaten bunların yeter sayısını toplayacağı konusu da muallakta. Bu dört arkadaşım gazete küpürleriyle yargılanamaz ortada bir suç varsa tabii ki yargılanırlar ama ortada bir suç yok

Resim Galerisi
Günün Öne Çıkanları

Videolar
Köşe Yazıları

Levent Tan

Levent Tan

Birilerinin Yanında Olmak


Yavuz Saltik

Yavuz Saltik

Şike konuşmayın diyorlar!


Tuncay Aydemir

Tuncay Aydemir

Sana da Bu Yakışır Şenol Güneş


Nurcan Yazıcı

Nurcan Yazıcı

Tek Tip/Siz Eğitim


Süleyman ÖZIŞIK

Süleyman ÖZIŞIK

Türkçe Olimpiyatları`na katılan hainler!

Spor Toto Super Lig
Sayısal Loto
13.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
03 12 13 26 31 33
Şans Topu
13.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
02 19 21 24 25 + 05
On Numara
11.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
04 07 09 10 12 17 19 22 24 27 32 37 41 45 62 64 70 74 75 76 78 80
Süper Loto
14.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
06 11 15 30 48 54
Facebook
Linkler