Bu haber 1038 kişi tarafından okundu.
Akçay: "Kadir hoca için oynadık"
25.10.2013 11:16:21
Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay basın toplantısı düzenledi.

Akçay:
FaceBook ta paylaş


Akçay, maçı 90 dakika boyunca kazanmak istediklerini herkese gösterdiklerini belirterek, "Futbolcu arkadaşlarım uzun süreden beri takımdaşlık, sahada duruş, kompak bir yapı adına çok büyük hareketler ve gelişmeler içerisinde. Bu akşam herkes birbiri için oynadı, birbirinin arkasını kollama anlayışımız sürecek. Uzun zamandır gol yemeyen bir kaleciye ve takıma sahibiz. Her gün oyun standardını yükselten bir gruba sahibiz. Her gün Trabzonspor'u daha iyi temsil etmek için her şeyini ortaya koyan onurlu adamlara sahibiz" dedi.

"BU AKŞAM KADİR HOCA İÇİN OYNADIK"

Akçay, tüm futbolcularının onurlu insanlar olduğunu da vurgulayarak, "Ama bu şehirde bir şeyler oluyor. Basının, taraftarımızın, Trabzonspor'un skalasını çok yükseğe koyarak kişiler arasında uyumsuz bir ortam sağlamasına ortam hazırlaması hiç de doğru değil. Hoşgörü ve sevgi çocuğun büyümesine, yaptığınız felsefenin kalitesinin yükselmesine neden olan öğelerdir. Kaldı ki benim taraftarım insanım bu ülkeye futbolla ilgili dersler vererek kendini bu şekilde ifade eden bir kitledir. Bu kitle kendi çocuğunu, yavrusunu, kendisi için mücadele eden çocuğunu sokağa atmaz. Bu yanımda gördüğünüz oyuncular(Janko ve Onur) onurlu insanlar, mücadele ediyorlar, gayret gösteriyorlar. Tatminsiz ve seviyeyi yukarı çıkararak bunlara bakmak bunlara yapılmış en büyük haksızlık olur. İkisi ile gurur duyuyorum. Bu akşam Kadir hoca ve bu toplum için oynadılar. İkisine de kutluyorum. Şahıslarında tüm arkadaşları da kutluyorum" dedi.

"BEN ELEŞTİRİLERİ GÖĞÜSLEYEBİLİRİM"

Akçay, bir gazetecinin, "Taraftarların zaman zaman oyunun gidişatına göre gösterdiği tepkilere ne diyeceksiniz?" şeklindeki soruya ise şöyle cevap verdi: "Biz zaten Janko ile devre arasında sağlık problemleri nedeniyle diyalog yaptık, izledik, istişare halindeydik. Henrique'nin de iki gün orta kulak iltihabı ile denge sorunu yaşadığını çok acı çektiğini söyleyeyim. Onun için insanlarımızın hiçbir şeyi tahlil etmeden, çok iyi gözlem yapmadan oyunculara, arkadaşlara saldırgan olmasını pek anlayamıyorum. İçsel ve genetik olarak mağlubiyetlere başarısızlığa tepkili olmaları bu sonuçları doğruyor. Ben biraz daha sakinlik, sevgi ve hoşgörü diyorum. Bu çocuklar hak ettiği için bunları istiyorum. Onlar benim insanlarım. Onlara ne küser ne darılırım, ne farklı bakış açısıyla bakarım. Onlar beni eleştirebilir, ben göğüsleyebilirim."

"TARAFTARLARIMIZ FUTBOLCULARIMIZI SAHİPLENMELİ"

Kendisine yapılan her türlü eleştiriyi kabul ettiğini de belirten Akçay, "Futbolcularımın enerjilerini almamak gerekiyor. Bana yapılan her türlü hakareti eleştiriyi kabul ediyorum ama sporcularımızın konumu ve yapısı farklı. Ben giderim ama onlar devam edecek. Bu oyuncuların sözleşmeleri var, bazıları gönülden sözleşmeli. 10-15 yıl takımın kalesini koruyacak adam yakalamışsınız. Toplumun refleksleri uyunmalı. Kime sahip olduklarını bilmemi. Ben giderim ama oyuncular kalacak, onları sahiplenmeli ve korumalısınız" dedi.

"8-10 PUAN GRUPTAN ÇIKMAYI KOLAYLAŞTIRACAK"

Akçay, Lazio'nun Apollon ile deplasmanda berabere kalmasının kendileri için avantaj olduğunu da vurgulayarak, "Aldığımız galibiyet bize avantaj sağladı. Bu puan avantajını koruyarak tek tek müsabakaları ele alıp gidersek, 8-10 puan gruptan çıkmayı kolaylaştıracak gibi görülüyor. Ama futbol bu. hiçbir şey belli olmaz" diye konuştu.

Resim Galerisi
Günün Öne Çıkanları

Videolar
Köşe Yazıları

Levent Tan

Levent Tan

Birilerinin Yanında Olmak


Yavuz Saltik

Yavuz Saltik

Şike konuşmayın diyorlar!


Tuncay Aydemir

Tuncay Aydemir

Sana da Bu Yakışır Şenol Güneş


Nurcan Yazıcı

Nurcan Yazıcı

Tek Tip/Siz Eğitim


Süleyman ÖZIŞIK

Süleyman ÖZIŞIK

Türkçe Olimpiyatları`na katılan hainler!

Spor Toto Super Lig
Sayısal Loto
13.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
03 12 13 26 31 33
Şans Topu
13.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
02 19 21 24 25 + 05
On Numara
11.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
04 07 09 10 12 17 19 22 24 27 32 37 41 45 62 64 70 74 75 76 78 80
Süper Loto
14.11.2019
Tarihli Cekilis Sonucu
06 11 15 30 48 54
Facebook
Linkler